WIERNOŚĆ NAUCZANIU KOŚCIOŁA, GLOBALNE TRENDY A EWANGELIA – Z KARDYNAŁEM G. MÜLLEREM
Wywiad z Jego Eminencją kardynałem Gerhardem Ludwigiem Müllerem, wybitnym teologiem, byłym prefektem Kongregacji Doktryny Wiary (aktualnie Dykasteria Doktryny Wiary), przybliża drogę życiową ks. Gerharda Müllera, jego podróż duchową oraz misję nauczania księdza, biskupa, profesora teologii, prefekta Kongregacji Doktryny Wiary w Stolicy Apostolskiej. Kardynał Müller pokazuje szerokie tło odchodzenia Europy od jej chrześcijańskich korzeni, zakwestionowanie fundamentalnych zasad antropologii chrześcijańskiej jakie nastąpiło w życiu społecznym świata Zachodniego i konfrontuje je z przesłaniem Ewangelii.
 

Wywiad z Jego Eminencją kardynałem Gerhardem Ludwigiem Müllerem, wybitnym teologiem, byłym prefektem Kongregacji Doktryny Wiary (aktualnie Dykasteria Doktryny Wiary), przybliża drogę życiową ks. Gerharda Müllera, jego podróż duchową oraz misję nauczania księdza, biskupa, profesora teologii, prefekta Kongregacji Doktryny Wiary w Stolicy Apostolskiej. Kardynał Müller pokazuje szerokie tło odchodzenia Europy od jej chrześcijańskich korzeni, zakwestionowanie fundamentalnych zasad antropologii chrześcijańskiej jakie nastąpiło w życiu społecznym świata Zachodniego i konfrontuje je z przesłaniem Ewangelii. KardynaMüller dzieli się swoimi obserwacjami i refleksją dotyczącymi natury i misji Kościoła, kryzysu w Kościele i pokazuje źródła żywej wiary, odnosząc się do wiary swoich rodziców jak i dwóch ostatnio zmarłych wybitnych hierarchów Kościoła – papieża Benedykta XVI i kardynała George’a Pella. Kardynał Müller porusza także temat aktualnych wyzwań stojących przed Kościołem i wiernymi - nadużyć seksualnych obecnych w całej historii i dziś, pokazuje konsekwencje nadużyć seksualnych, zło wojny na Ukrainie, ideologii gender, transgenderyzmu (zmiana płci u dzieci i młodzieży) oraz zamętu w społeczeństwie i kulturze. Dzieli się swoimi przemyśleniami na temat dróg odnowy Kościoła oraz źródeł chrześcijańskiej nadziei w czasach zamętu. Program organizowany jest we współpracy z EWTN Polska, Stowarzyszeniem Katolików Świeckich "Przybądźcie wierni" ("Adeste fideles"), Centrum Kultury Chrześcijańskiej Maryi Królowej.

 

Jeśli chcieliby Państwo mieć udział w rozwoju tego dzieła w jego wymiarze materialnym (jak m. in, pomoc w rozwoju stron internetowych) to prosimy o kierowanie tej pomocy na jeden z podanych poniżej rachunków bankowych Stowarzyszenia.

Prosimy koniecznie o umieszczenie w tytule przelewu dopisku: DAROWIZNA NA CELE REGULAMINOWE STOWARZYSZENIA

Odbiorca:

Stowarzyszenie Przybądźcie Wierni

ul. Graniczna 39

05-860 Myszczyn

Nazwa banku : NEST BANK

Złotówkowe (PLN) : 57 2530 0008 2060 1075 3993 0001

Walutowe (EUR) : PL30 2530 0008 2060 1075 3993 0002

Walutowe (USD) : PL39 2530 0008 2082 1075 3993 0001

KOD SWIFT : NESTBPLPW

Przy wykonaniu przelewu walutowego w USD konieczne jest podanie kodu SWIFT, wskazanego powyżej.

Tytuł przelewu:

DAROWIZNA NA CELE REGULAMINOWE STOWARZYSZENIA

W razie pojawienia się jakichkolwiek problemów czy niejasności prosimy o kontakt:

biuro@przybadzciewierni.pl

+48 501 712 094