O WIERNOŚCI EWANGELII TEOLOGÓW, BISKUPÓW I PAPIEŻA – WYWIAD Z KARDYNAŁEM GERHARDEM MULLEREM
Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu Ewangelizacja w dobie kryzysu Kościoła, kultury i społeczeństwa. Będziemy rozmawiać z Jego Eminencją księdzem kardynałem Gerhardem Mullerem, byłym prefektem Kongregacji Doktryny Wiary, wybitnym teologiem, autorem fundamentalnych prac w zakresie teologii i autorem popularnych książek na tematy teologii i eklezjologii.
WYSOKI RANGĄ KARDYNAŁ – RELATOR GENERALNY SYNODU O SYNODALNOŚCI – WZYWA W NAJNOWSZYCH SKANDALICZNYCH WYPOWIEDZIACH DO „ZMIANY KULTUROWEGO PARADYGMATU” W KWESTII HOMOSEKSUALIZMU
Kardynał Hollerich zdawał się określać homoseksualizm jako "owoc stworzenia" i przyznał, że w instytucjach kościelnych jest nieproporcjonalnie duża liczba homoseksualistów.
O CHINACH, PRZEŚLADOWANIU CHRZEŚCIJAN I ZAGROŻENIU DLA ŚWIATA-ZE STEVEM MOSHEREM
Wywiad ze Stevenem Mosherem prezesem Population Research Institute, znawcą tematyki Chin i polityki demograficznej, autorem książek na temat Chin, dotyczy problematyki współczesnych Chin i ich bogatej tradycji (taoizm, konfucjanizm, legalizm).
GAVIN ASHENDEN: SYNODALNOŚĆ – ĆWICZENIE W BŁĘDNYM ODCZYTYWANIU ŚW. JOHNA HENRY NEWMANA I KONSTYTUCJI DOGMATYCZNEJ „LUMEN GENTIUM” .
Miałem przewagę, której brakowało poprzednim pokoleniom, odkrywając powagę wad mojego charakteru, moje ograniczenia jako osoby i moich niedoskonałości jako wierzącego katolika; a wszystko dzięki Twitterowi i entuzjastycznej posłudze grupy osób głęboko zaangażowanych w proces synodalny.
O SUMIENIU, PRAWDZIE, ODPOWIEDZIALNOŚCI I KATOLICKIEJ ETYCE SEKSUALNEJ -WYWIAD Z PROF. JANET SMITH
„Najbardziej gorliwymi obrońcami nauki moralnej Kościoła katolickiego byli katoliccy małżonkowie, którzy żyli zgodnie z nauką Kościoła” – relacja wideo ze spotkania zdalnego z profesor Janet Smith, teologiem moralnym i autorka książek.
GAVIN ASHENDEN: DROGA SYNODALNA NIE OFERUJE NIC WIĘCEJ NIŻ „QUASI-MARKSISTOWSKIE TREŚCI OPAKOWANE W „PUDEŁKU” DUCHOWEGO POCIESZENIA
W niedawnym artykule w innej katolickiej gazecie, wybitny katolicki intelektualista i biograf papieża Franciszka, Austin Ivereigh wyraził zaniepokojenie wpływem byłych anglikanów, którzy oferowali dziennikarzowi Christopherowi Lambowi swoje doradztwo dotyczące procesu synodalnego.
RAZ TYLKO PODANA…
Kiedy zastanawiałem się od czego zacząć niniejszy tekst, pojawiła mi się w głowie myśl: „Juda Tadeusz!”. Otworzyłem więc list Apostoła Judy i zacząłem czytać. Apostoł ze swoim listem przycupnął skromnie pomiędzy listami św. Jana a Apokalipsą.
ORGANIZATORZY SYNODU POGŁĘBIAJĄ KRYZYS ICH WIARYGODNOŚCI
Osoby prowadzące Synod na temat Synodalności mogłyby wzmocnić wiarygodność tego procesu poprzez uznanie jego ograniczeń i unikanie ewidentnych pułapek; zamiast tego, jedynie dostarczają katolikom więcej powodów do niepokoju - i nie wydają się tym przejmować.
„WSZYSTKIE RELIGIE W CHINACH MUSZĄ SŁUŻYĆ KOMUNISTYCZNEJ PARTII CHIN I PRZESTRZEGAĆ LINII TEJ PARTII „ – SPOTKANIE ZE STEVEN MOSHEREM, WYBITNYM ZNAWCĄ CHIN I PREZESEM INSTYTUTU BADAŃ POPULACYJNYCH
Zapraszamy do obejrzenia wideo ze spotkania online z Stevenem Mosherem, poświęconego sytuacji w Chinach, polityce "jednego dziecka" , relacjach Watykan-Chiny i prześladowaniach wierzących w Chinach.
WROGIE PRZEJĘCIE KOŚCIOŁA JEZUSA CHRYSTUSA… MUSIMY STAWIĆ OPÓR
Kardynał Gerhard Müller wypowiedział się na temat papieskiego milczenia wokół aresztowania kardynała Josepha Zena i Synodu o Synodalności, mówiąc, że Kościół katolicki stoi w obliczu "wrogiego przejęcia" przez ludzi, którzy "myślą, że doktryna jest jak program partii politycznej", który można zmieniać głosami.