MOJE DOŚWIADCZENIE SYNODU, BISKUP ROBERT BARRON, ORDYNARIUSZ DIECEZJI WINONA-ROCHESTER W MINNESOCIE, USA [1]
Teraz, gdy miałem już trochę czasu na powrót do mojego normalnego rytmu i przemyślenie dość niezwykłego doświadczenia ostatniego miesiąca w Rzymie, chciałbym podzielić się kilkoma wrażeniami z Synodu na temat synodalności, nawet jeśli postaram się nie naruszyć prośby papieża, abyśmy powstrzymali się od mówienia o konkretnych uczestnikach i głosowaniach. Ograniczę się zatem do skomentowania opublikowanego dokumentu, który został zatwierdzony przez członków synodu oraz moich własnych interwencji podczas obrad.
KILKA REFLEKSJI W ŚWIETLE SYNODU NA TEMAT SYNODALNOŚCI ARCYBISKUP JOHN WILSON
Synod został zwołany przez naszego Ojca Świętego, papieża Franciszka, i odbył się w Watykanie w dniach od 4 do 29 października. Jak już zdążyliśmy się przekonać, słowo synod oznacza "wspólne podążanie drogą", Drogą, którą jest sam Pan Jezus, nasza Prawda i nasze Życie. (por. J 14:6) Było to niezwykłe doświadczenie spotkania w Kościele powszechnym, zarówno wciągające, jak i wyczerpujące; a to tylko część pierwsza.
O WKŁADZIE CHRZEŚCIJAŃSTWA W CYWILIZACJĘ I KULTURĘ, WIARA-ROZUM-KULTURA – Z DR ROBERTEM ROYALEM.
W programie dr Robert Royal przedstawia swoją podróż intelektualną, która doprowadziła go do pogłębienia wiary i odkrycia wybitnych katolickich intelektualistów jak Jacques Maritain i G.K. Chesterton i inni.
O SOBORZE WATYKAŃSKIM II, NAUCZANIU MORALNYM W KOŚCIELE – I PRACY NA FARMIE Z DR LARRYM CHAPPEM.
Polecamy ciekawy wywiad z dr Larrym Chappem, mężem i ojcem, doktorem teologii, doświadczonym wykładowcą uniwersyteckim, gorliwym obrońcą autentycznego przekazu nauczania Kościoła katolickiego, apologetą Soboru Watykańskiego II i nauczania papieża Jana Pawła II, Benedykta XVI. A także farmerem i oblatem benedyktyńskim.
KARDYNAŁ MÜLLER MÓWI, ŻE SYNOD O SYNODALNOŚCI JEST WYKORZYSTYWANY PRZEZ NIEKTÓRYCH DO PRZYGOTOWANIA KOŚCIOŁA DO PRZYJĘCIA FAŁSZYWEJ NAUKI
WATYKAN - Kardynał Gerhard Müller, były prefekt Dykasterii Nauki Wiary, powiedział, że Synod o Synodalności nie jest zgromadzeniem biskupów, ale bardziej przypomina anglikańskie spotkanie synodalne i jest wykorzystywany przez niektórych uczestników jako środek do przygotowania Kościoła katolickiego do przyjęcia ideologii sprzecznych z Pismem Świętym i Tradycją.
OWCE ZAMIAST PASTERZY – SYNOD PODWAŻA STRUKTURĘ KOŚCIOŁA
Ks. dr Gerald Murray, Daily Compass (La Nuova Bussola Quotidiana) , 05.10.2023 Synod został wypaczony przez otwarcie się na członków niebędących biskupami. W nowym Kościele synodalnym to lud poucza biskupów o rozumieniu wiary. Jest to liberalny projekt potępiony przez Newmana, z poważnym niebezpieczeństwem dla dusz.
SŁUCHANIE DUCHA ŚWIĘTEGO CZY DUCHA ŚWIATA?
Larry Chapp, National Catholic Register, 14 października 2023 r Rolą Ducha Świętego w naszym życiu, niezależnie od tego, czy jesteśmy na Synodzie o synodalności, w domu czy w pracy, jest przypominanie nam o naszej misji, którą jest upodabnianie się do Chrystusa.
KARDYNAŁ BURKE : „ SYNODALNOŚĆ ZAPRZECZA PRAWDZIWEJ TOŻSAMOŚCI KOŚCIOŁA”
wystąpienie kardynała Raymonda L. Burke’a na konferencji „Synodalna Wieża Babel”, zorganizowanej przez La Nuova Bussola Quotidiana w Rzymie, 3 października 2023. Fot. Wikipedia.
KARDYNAŁ ZEN ZWRACA SIĘ Z MOCNYM APELEM DO BISKUPÓW NA SYNODZIE O SYNODALNOŚCI
List kardynała Zen do wszystkich biskupów biorących udział w Synodzie o synodalności ostrzega przed systemowymi uchybieniami Synodu. Kardynał Zen (c) z kardynałem Bo. Zrzut ekranu /Twitter
1 2 3 5