O APOSTOLACIE OSÓB MAJĄCYCH POCIĄG DO TEJ SAMEJ PŁCI, DUCHU ŚW. I WOLNOŚCI–KS. DR PETEREM RYANEM SJ
W wywiadzie ks.dr Peter Ryan omawia swoją drogę rozwoju duchowego, powołania oraz zainteresowania teologiczne.

W wywiadzie ks.dr Peter Ryan omawia swoją drogę rozwoju duchowego, powołania oraz zainteresowania teologiczne. Ks. Ryan koncentruje się na kwestiach koncepcji człowieka, jego seksualności w kontekście wymagań Kościoła katolickiego dotyczącego tej sfery życia ludzkiego. Odnosi się także do nauczanie Kościoła katolickiego o człowieku jako bycie psychofizycznym, obdarzonym duszą, stworzonym przez Boga odróżniając taką koncepcję od redukcjonistycznej wizji człowieka jako istoty złożonej z psychiki „uwięzionej” w ciele, która może sama zdecydować o swojej płci i zmieniać ją, gdy okaże się, że biologiczna płeć jej nie odpowiada.

Peter Ryan SJ omawia też argumenty Magisterium Kościoła przeciw aborcji oraz antykoncepcji jako metodzie planowania rodziny. Przedstawia to w kontekście społecznym USA i tendencji wśród katolików podważających nauczanie Kościoła. Dzieli się on także refleksją na temat swojej pracy jako duszpasterz osób mających pociąg do osób tej samej płci. Omawia działalność organizacji katolickiej „Courage”, dla której posługuje jako duszpasterz, a będącej apostolatem dla tej grupy, wspierającej jej członków w życiu zgodnym z nauczaniem Kościoła na temat ludzkiej seksualności. Ks. dr Peter Ryan pokazuje błędną koncepcję człowieka dominującą w kulturze jako źródło, niewłaściwej etyki ludzkiej płciowości, pokazując konsekwencje takiej błędnej koncepcji coraz mocniej dominujące w życiu społecznym i akademickim w USA problemy niegodziwych wyborów i działań (zapłodnienie in vitro, aborcja, zmiany płci). W tym kontekście dzieli się obserwacjami jak błędne rozumienie człowieka, jego seksualności stało się źródłem groźnych trendów, zwłaszcza wśród nastolatków i młodszych osób podejmujących decyzje o zmianie płci celem poprawy własnego dobrostanu czy w ramach „leczenia” dysforii płciowej (gender dysphoria).

Jeśli chcieliby Państwo mieć udział w rozwoju tego dzieła w jego wymiarze materialnym (jak m. in, pomoc w rozwoju stron internetowych) to prosimy o kierowanie tej pomocy na jeden z podanych poniżej rachunków bankowych Stowarzyszenia.

Prosimy koniecznie o umieszczenie w tytule przelewu dopisku: DAROWIZNA NA CELE REGULAMINOWE STOWARZYSZENIA

Odbiorca:

Stowarzyszenie Przybądźcie Wierni

ul. Graniczna 39

05-860 Myszczyn

Nazwa banku : NEST BANK

Złotówkowe (PLN) : 57 2530 0008 2060 1075 3993 0001

Walutowe (EUR) : PL30 2530 0008 2060 1075 3993 0002

Walutowe (USD) : PL39 2530 0008 2082 1075 3993 0001

KOD SWIFT : NESTBPLPW

Przy wykonaniu przelewu walutowego w USD konieczne jest podanie kodu SWIFT, wskazanego powyżej.

Tytuł przelewu:

DAROWIZNA NA CELE REGULAMINOWE STOWARZYSZENIA

W razie pojawienia się jakichkolwiek problemów czy niejasności prosimy o kontakt:

biuro@przybadzciewierni.pl

+48 501 712 094