„UCISZAJĄC BURZĘ” – O KOŚCIELE, KRYZYSIE KULTURY, SPOŁECZEŃSTWA, DROGACH WYJŚCIA Z KS. DR GERALDEM MURRAYEM
Kolejne spotkanie z serii Ewangelizacja w dobie kryzysu wiary, kultury i społeczeństwa, poświęcone jest omówieniu kwestii nauczania w Kościele, źródeł kryzysu w Kościele m.in. biorącego się z zamieszania w przedstawianiu doktryny Kościoła, kwestii autorytetu biskupów i papieża jako głosicieli wiary i jej obrońców.

Zapraszamy do obejrzenia spotkania z ks. dr Geraldem Murrayem

Kolejne spotkanie z serii Ewangelizacja w dobie kryzysu wiary, kultury i społeczeństwa, poświęcone jest omówieniu kwestii nauczania w Kościele, źródeł kryzysu w Kościele m.in. biorącego się z zamieszania w przedstawianiu doktryny Kościoła, kwestii autorytetu biskupów i papieża jako głosicieli wiary i jej obrońców.

Wywiad z ks. dr Geraldem Murrayem, proboszczem parafii Świętej Rodziny w Nowym Jorku, prawnikiem kanonistą, autorem książek, felietonistą, komentatorem spraw Kościoła, rozpoczyna się od przedstawienia jego drogi życiowej, jej kluczowych punktów, pracy kapelana wojskowego, sędziego sądu kościelnego w Nowym Jorku, proboszcza parafii na Manhattanie z wielojęzyczną społecznością wiernych. Ks. dr Murray opowiadając o swojej drodze do kapłaństwa, wskazuje na fundament jakim dla rozwoju człowieka jest zdrowa, katolicka rodzina. Przedstawia też szerszą refleksję na temat sytuacji Kościoła Katolickiego w USA i na świecie. Dzieli się przemyśleniami jak radzić sobie z zamieszaniem w Kościele, zaskakującymi wypowiedziami i czynami wysokiej rangą przedstawicieli Stolicy Apostolskiej i episkopatów niektórych krajów jak kard. Hollerich czy biskupi niemieccy zaangażowani w tzw. drogę synodalną. Wskaże na sposób odczytywania i potrzebę różnicowania znaczenie doktrynalnego różnych wypowiedzi następcy św. Piotra a także dzieli się myślą jak zachować wiarę w czasach wielkich zawirowań. Ks. Murray podnosi także tematy roli Stolicy Apostolskiej w konfliktach międzynarodowych, wojny sprawiedliwej w nauczaniu Kościoła, właściwego rozumienia synodalności, znaczenia odwagi i aktywnego podejmowania wyzwań naszych czasów. Odpowie na pytania dotyczące podejścia do sytuacji, gdy w nauczaniu księży i biskupów słyszymy treści przeciwne „zdrowej nauce” zawartej w Magisterium Kościoła. Ks.Murray podkreśla, że podczas gdy chrześcijaństwo jest atakowane we współczesnym świecie, nasza wiara uczy nas zaufania w niezawodna Bożą Opatrzność. Odnawianie naszych umysłów i serc w prawdzie, której naucza nas Chrystus i Jego Kościół, przynosi prawdziwy pokój duszy. Pośród zamętu doktrynalnego i światowego stylu życia jaki wkradł się w życie Kościoła, Chrystus ucisza burzę, gdy jak apostołowie, zwracamy się do Niego z ufnością i wiarą.

Ks. Gerald Murray - Biografia

Ks. Murray urodził się na Brooklynie w Nowym Jorku w maju 1959 roku i dorastał w New Rochelle. Uczęszczał do Regis High School i Dartmouth College. W 1980 roku wstąpił do Seminarium św. Józefa w Dunwoodie i został wyświęcony na kapłana 1 grudnia 1984 roku. Był skierowany do różnych parafii w Bronksie i Manhattanie, zanim został wysłany na Uniwersytet Gregoriański w Rzymie w 1993 roku, aby studiować prawo kanoniczne. Uzyskał doktorat z prawa kanonicznego w 1998 r., a następnie krótko służył jako sędzia w Trybunale Metropolitalnym, zanim został mianowany proboszczem kościoła św. Wincentego a Paulo przy West 23rd Street w 1998 r. W 2012 r. ks. Murray został mianowany proboszczem Kościoła Świętej Rodziny. Ks. Murray jest znany jako komentator spraw religijnych w różnych stacjach telewizyjnych i radiowych, w tym w EWTN, Fox News, Fox Business News, MSNBC, NY1, Radio Maria, Fox News Radio i Voice of America. Biegle posługuje się językiem francuskim, hiszpańskim i włoskim oraz praktyczną znajomością języka portugalskiego. Służył w Korpusie Kapelanów Rezerwy Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w latach 1994-2005. Dziękujemy darczyńcom za pomoc w realizacji tego programu.

 

Jeśli chcieliby Państwo mieć udział w rozwoju tego dzieła w jego wymiarze materialnym (jak m. in, pomoc w rozwoju stron internetowych) to prosimy o kierowanie tej pomocy na jeden z podanych poniżej rachunków bankowych Stowarzyszenia.

Prosimy koniecznie o umieszczenie w tytule przelewu dopisku: DAROWIZNA NA CELE REGULAMINOWE STOWARZYSZENIA

Odbiorca:

Stowarzyszenie Przybądźcie Wierni

ul. Graniczna 39

05-860 Myszczyn

Nazwa banku : NEST BANK

Złotówkowe (PLN) : 57 2530 0008 2060 1075 3993 0001

Walutowe (EUR) : PL30 2530 0008 2060 1075 3993 0002

Walutowe (USD) : PL39 2530 0008 2082 1075 3993 0001

KOD SWIFT : NESTBPLPW

Przy wykonaniu przelewu walutowego w USD konieczne jest podanie kodu SWIFT, wskazanego powyżej.

Tytuł przelewu:

DAROWIZNA NA CELE REGULAMINOWE STOWARZYSZENIA

W razie pojawienia się jakichkolwiek problemów czy niejasności prosimy o kontakt:

biuro@przybadzciewierni.pl

+48 501 712 094