OBJAWIENIA W MEDZIUGORJU, KATOLICY W MIEJSCACH PUBLICZNYCH I ZNACZENIE ŚWIADECTWA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO. OJCIEC DANIEL-MARIA KLIMEK
Ksiądz Klimek podzielił się historią swojego życia, drogi intelektualnej i duchowej, w tym decyzji o podążaniu za powołaniem kapłańskim. Opowiada o swojej pobożności maryjnej i o tym, dlaczego Matka Boża jest ważna w życiu Kościoła. Dzieli się wynikami swoich badań nad objawieniami w Medziugorju, przedstawia swoje wyjaśnienie kontrowersji wokół objawień w Medziugorju.

Nasz gość, ks. Daniel-Maria Klimek TOR jest franciszkaninem i adiunktem teologii na Uniwersytecie Franciszkańskim w Steubenville. ks. Klimek uzyskał z wyróżnieniem doktorat z duchowości na Katolickim Uniwersytecie Ameryki oraz tytuł magistra religii w Yale Divinity School. Jego książka Medjugorje and the Supernatural została opublikowana przez Oxford University Press w 2018 roku i zdobyła nagrodę Wydziału za doskonałość w stypendiach. Oprócz nauczania i pisania ks. Daniel-Maria jest dla wielu kierownikiem duchowym i pomagał w prowadzeniu pielgrzymek do Asyżu, Rzymu, Medziugorja i świętych miejsc w Polsce. Prowadzi program „Living the Message” w MaryTV.

 

Ksiądz Klimek podzielił się historią swojego życia, drogi intelektualnej i duchowej, w tym decyzji o podążaniu za powołaniem kapłańskim. Opowiada o swojej pobożności maryjnej i o tym, dlaczego Matka Boża jest ważna w życiu Kościoła. Dzieli się wynikami swoich badań nad objawieniami w Medziugorju, przedstawia swoje wyjaśnienie kontrowersji wokół objawień w Medziugorju. Ks. Klimek porusza także kwestię zaangażowania katolików w życie polityczne w USA i przedstawia swoje poglądy na batalię Sądu Najwyższego USA o dyskryminację katolików w miejscach publicznych w USA, jak w przypadku Amy Barrets, ostatecznie zatwierdzonej jako sędzia Sądu Najwyższego USA , i inni. Odpowiada na pytanie, czy kandydat propagujący sprawiedliwość społeczną i odrzucający katolicką naukę moralną na temat aborcji, antykoncepcji i kwestii transpłciowości mógłby być dobrym kandydatem dla wyborców poważnie traktujących swoją wiarę i nauczanie Kościoła (w kontekście Noty doktrynalnej z 2002 r. przygotowanej przez Kongregacja Nauki Wiary w sprawie niektórych zagadnień dotyczących udziału katolików w życiu politycznym.

Jeśli chcieliby Państwo mieć udział w rozwoju tego dzieła w jego wymiarze materialnym (jak m. in, pomoc w rozwoju stron internetowych) to prosimy o kierowanie tej pomocy na jeden z podanych poniżej rachunków bankowych Stowarzyszenia.

Prosimy koniecznie o umieszczenie w tytule przelewu dopisku: DAROWIZNA NA CELE REGULAMINOWE STOWARZYSZENIA

Odbiorca:

Stowarzyszenie Przybądźcie Wierni

ul. Graniczna 39

05-860 Myszczyn

Nazwa banku : NEST BANK

Złotówkowe (PLN) : 57 2530 0008 2060 1075 3993 0001

Walutowe (EUR) : PL30 2530 0008 2060 1075 3993 0002

Walutowe (USD) : PL39 2530 0008 2082 1075 3993 0001

KOD SWIFT : NESTBPLPW

Przy wykonaniu przelewu walutowego w USD konieczne jest podanie kodu SWIFT, wskazanego powyżej.

Tytuł przelewu:

DAROWIZNA NA CELE REGULAMINOWE STOWARZYSZENIA

W razie pojawienia się jakichkolwiek problemów czy niejasności prosimy o kontakt:

biuro@przybadzciewierni.pl

+48 501 712 094