O SOBORZE WATYKAŃSKIM II, NAUCZANIU MORALNYM W KOŚCIELE – I PRACY NA FARMIE Z DR LARRYM CHAPPEM.
Polecamy ciekawy wywiad z dr Larrym Chappem, mężem i ojcem, doktorem teologii, doświadczonym wykładowcą uniwersyteckim, gorliwym obrońcą autentycznego przekazu nauczania Kościoła katolickiego, apologetą Soboru Watykańskiego II i nauczania papieża Jana Pawła II, Benedykta XVI. A także farmerem i oblatem benedyktyńskim.

 

Dr Chapp przedstawia koncepcję i sposób działania Katolickiej Farmy Robotniczej jaką założył z żoną Carminą, rezygnując z wygodnej pozycji uniwersyteckiej w wieku 55 lat i otwierając nowych rozdział życia. Wskazuje na farmę jako miejsce realizacji życia ewangelicznego (jako świadectwa życia ubogiego i w prostocie w opozycji do dominującego stylu konsumpcjonizmu), miejsce spotkań dla przybywających tak gości (często niewierzących lub poszukujących), miejsce pracy na gospodarstwie rolnym służącym swoimi produktami ubogim. Przybliża postać Dorothy Day jako inspiracji dla stworzenia farmy, gdzie prowadzi życie łączące pracę i modlitwę i posługę ubogim - poprzez rozdawnictwo żywności. Larry Chapp przez wiele lat wykładał nt. Dorothy Day, amerykańskiej dziennikarki, działaczki społecznej, zdeklarowanej pacyfistki, która była w młodości sufrażystką i sympatyzowała z ruchem lewicowym w USA, potem przeżyła nawrócenie i weszła do Kościoła katolickiego poświęcając się służbie ubogim. Larry Chapp wyjaśnia swoją afiliację z jej postacią i jej poglądami, podkreślając sens dystrybucjonizmu (lokalność, zasada subsydiarności) jako alternatywy dla destrukcyjnego konsumpcyjnego kapitalizmu czy socjalizmu. Podejmuje także polemikę z ruchem tradycjonalistycznym na temat Vaticanum II jako głównego źródła kryzysu w Kościele i wskazuje, że już przed Soborem sytuacja Kościoła była kryzysowa i Sobór był konieczny. Podkreśla aktualne wyzwania w życiu Kościoła katolickiego (m.in. brak jasności i dyscypliny doktrynalnej Watykanu), w tym osłabienie ortodoksyjnego przekazu w obszarze nauczania moralnego Kościoła.Inny ważny cytat "Musimy być enklawami zdrowego rozsądku, cywilizacji, nauki i kultury, i musimy ponownie stać się orędownikami wszystkiego, co prawdziwe, dobre i piękne, i musimy to robić, łącząc się na wszelkie możliwe sposoby."

Przybliża postać Dorothy Day jako inspiracji dla stworzenia farmy, gdzie prowadzi życie łączące pracę i modlitwę i posługę ubogim - poprzez rozdawnictwo żywności. Larry Chapp przez wiele lat wykładał nt. Dorothy Day, amerykańskiej dziennikarki, działaczki społecznej, zdeklarowanej pacyfistki, która była w młodości sufrażystką i sympatyzowała z ruchem lewicowym w USA, potem przeżyła nawrócenie i weszła do Kościoła katolickiego poświęcając się służbie ubogim. Larry Chapp wyjaśnia swoją afiliację z jej postacią i jej poglądami, podkreślając sens dystrybucjonizmu (lokalność, zasada subsydiarności) jako alternatywy dla destrukcyjnego konsumpcyjnego kapitalizmu czy socjalizmu. Podejmuje także polemikę z ruchem tradycjonalistycznym na temat Vaticanum II jako głównego źródła kryzysu w Kościele i wskazuje, że już przed Soborem sytuacja Kościoła była kryzysowa i Sobór był konieczny. Podkreśla aktualne wyzwania w życiu Kościoła katolickiego (m.in. brak jasności i dyscypliny doktrynalnej Watykanu), w tym osłabienie ortodoksyjnego przekazu w obszarze nauczania moralnego Kościoła. Inny ważny cytat "Musimy być enklawami zdrowego rozsądku, cywilizacji, nauki i kultury, i musimy ponownie stać się orędownikami wszystkiego, co prawdziwe, dobre i piękne, i musimy to robić, łącząc się na wszelkie możliwe sposoby.

 

Jeśli chcieliby Państwo mieć udział w rozwoju tego dzieła w jego wymiarze materialnym (jak m. in, pomoc w rozwoju stron internetowych) to prosimy o kierowanie tej pomocy na jeden z podanych poniżej rachunków bankowych Stowarzyszenia.

Prosimy koniecznie o umieszczenie w tytule przelewu dopisku: DAROWIZNA NA CELE REGULAMINOWE STOWARZYSZENIA

Odbiorca:

Stowarzyszenie Przybądźcie Wierni

ul. Graniczna 39

05-860 Myszczyn

Nazwa banku : NEST BANK

Złotówkowe (PLN) : 57 2530 0008 2060 1075 3993 0001

Walutowe (EUR) : PL30 2530 0008 2060 1075 3993 0002

Walutowe (USD) : PL39 2530 0008 2082 1075 3993 0001

KOD SWIFT : NESTBPLPW

Przy wykonaniu przelewu walutowego w USD konieczne jest podanie kodu SWIFT, wskazanego powyżej.

Tytuł przelewu:

DAROWIZNA NA CELE REGULAMINOWE STOWARZYSZENIA

W razie pojawienia się jakichkolwiek problemów czy niejasności prosimy o kontakt:

biuro@przybadzciewierni.pl

+48 501 712 094