ATEIZM, UPADEK KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W EPOCE POSOBOROWEJ, SEKULARYZACJA I ODRODZENIE WIARY PROF.STEPHEN BULLIVANT.
Podczas wywiadu profesor Bullivant dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat swojej drogi do wiary katolickiej jako osoby nawróconej, roli formacji intelektualnej i duchowej. Wywiad koncentruje się na tematach poruszanych przez profesora Bullivanta, takich jak źródła ateizmu, sekularyzacja, wpływ zmian, jakie zaszły w Kościele katolickim po Soborze Watykańskim II na wiarę katolików i upadek katolicyzmu, rola kultury w tym procesie.

Gościem programu jest Stephen Bullivant, profesor teologii i socjologii religii, dyrektor Centrum Religii i Społeczeństwa Benedykta XVI. Uzyskał doktorat z teologii w 2009 roku, wcześniej piastował stanowiska w Heythrop College w Londynie i Wolfson College w Oksfordzie. Profesor Bullivant opublikował dziesięć książek, w tym: Mass Exodus: Catholic Disaffiliation in Britain and America od Soboru Watykańskiego II (OUP, 2019), Dlaczego katolicy odchodzą, za czym tęsknią i jak mogą wrócić (Paulist, 2019; z C. Knowles, H. Vaughan-Spruce i B. Durcan), The Oxford Dictionary of Atheism (OUP, 2016; z L. Lee) oraz The Trinity: How Not to Be a Heretic (Paulist, 2015). Obecnie jest współredaktorem dwutomowej Cambridge History of Atheism (CUP, w przygotowaniu) wraz z Michaelem Ruse, z którym wcześniej był współredaktorem The Oxford Handbook of Atheism (OUP, 2013).

Podczas wywiadu profesor Bullivant dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat swojej drogi do wiary katolickiej jako osoby nawróconej, roli formacji intelektualnej i duchowej. Wywiad koncentruje się na tematach poruszanych przez profesora Bullivanta, takich jak źródła ateizmu, sekularyzacja, wpływ zmian, jakie zaszły w Kościele katolickim po Soborze Watykańskim II na wiarę katolików i upadek katolicyzmu, rola kultury w tym procesie. Stephan Bullivant omówił także czynniki, które wpłynęły na Kościół katolicki po Soborze Watykańskim II, gdzie zamiast rozkwitu wiary katolickiej, jakiego oczekiwano po Soborze Watykańskim II, stoimy w obliczu rosnącego odchodzenia młodych pokoleń od Kościoła. Ujęto to także w szerszym kontekście pytania o warunki budowania wiary żywej w nowych pokoleniach – w naszych dzieciach i wnukach oraz jakiego rodzaju doświadczenia (modlitwa rodzinna, nabożeństwa, post, budowanie wspólnoty lokalnej w parafii) są niezbędne, aby iść dalej pośród ogólnie korozyjnej współczesnej kultury.

Jeśli chcieliby Państwo mieć udział w rozwoju tego dzieła w jego wymiarze materialnym (jak m. in, pomoc w rozwoju stron internetowych) to prosimy o kierowanie tej pomocy na jeden z podanych poniżej rachunków bankowych Stowarzyszenia.

Prosimy koniecznie o umieszczenie w tytule przelewu dopisku: DAROWIZNA NA CELE REGULAMINOWE STOWARZYSZENIA

Odbiorca:

Stowarzyszenie Przybądźcie Wierni

ul. Graniczna 39

05-860 Myszczyn

Nazwa banku : NEST BANK

Złotówkowe (PLN) : 57 2530 0008 2060 1075 3993 0001

Walutowe (EUR) : PL30 2530 0008 2060 1075 3993 0002

Walutowe (USD) : PL39 2530 0008 2082 1075 3993 0001

KOD SWIFT : NESTBPLPW

Przy wykonaniu przelewu walutowego w USD konieczne jest podanie kodu SWIFT, wskazanego powyżej.

Tytuł przelewu:

DAROWIZNA NA CELE REGULAMINOWE STOWARZYSZENIA

W razie pojawienia się jakichkolwiek problemów czy niejasności prosimy o kontakt:

biuro@przybadzciewierni.pl

+48 501 712 094